Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZatrudnianie obcokrajowców i procedury imigracyjne w Malezji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-06-03 12:38:32
praca w malezji, zatrudnianie obcokrajowców, expats, specjaliści w malezji, prawo pracy

Prawo malezyjskie jest specyficzne w zakresie regulacji zatrudnienia obcokrajowców na terenie tego kraju. Stosowane są diametralnie różne przepisy wobec wysoko wykwalifikowanych specjalistów, kierownictwa firm inwestujących w Malezji, a robotników. O zgodę na zatrudnienie obcokrajowca występuje generalnie zatrudniający lub w przypadku robotników, może być to tzw. agent zatrudnienia.

W odniesieniu do nowych projektów inwestycyjnych (przemysłowych) lub w przypadku rozszerzenia zakresu projektu lub produkcji inwestycji, podania o zatrudnienie obcokrajowców powinny być składane do Malezyjskiej Agencji Rozwoju Przemysłu - MIDA wraz z aplikacją firmy o zatwierdzenie projektu, z którym to zatrudnienie jest związane, jakkolwiek mogą one być złożone w terminie późniejszym.

W pozostałych wypadkach podania składa się do Malezyjskiego Centralnego Urzędu Emigracyjnego w Kuala Lumpur za pośrednictwem strony internetowej http://www.eds.imi.gov.my/. Firma dokonuje tam rejestracji i otrzymuje hasło do późniejszego logowania. Wszystkie aplikacje składane są następnie on-line. Tak też wydawane jest zezwolenie na pracę obcokrajowców. Po jego otrzymaniu pracownik przyjeżdża do Malezji, firma wpłaca opłatę gwarancyjną (75.000 MYR), wydawana jest wiza do pracy na czas określony i można przystąpić do jej wykonywania.

Więcej informacji w naszym opracowaniu poniżej - do pobrania:
Pliki do pobrania

Malezja - Zatrudnianie obcokrajowców i procedury imigracyjne
docx | 76.41 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert