Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUE-Filipiny

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Łukasz Chrzanowski | 2015-12-26 14:16:11
malezja, malaysia

Unia Europejska jest jednym z głównych partnerów gospodarczych Filipin, zarówno w zakresie współpracy handlowej, inwestycyjnej jak i rozwojowej. Aktualnie Filipiny nie negocjują dwustronnej umowy o wolnym handlu FTA UE-Filipiny.

Unia Europejska jest jednym z głównych partnerów gospodarczych Filipin, zarówno w zakresie współpracy handlowej, inwestycyjnej jak i rozwojowej. Aktualnie Filipiny nie negocjują dwustronnej umowy o wolnym handlu FTA UE-Filipiny.

Według danych Komisji Europejskiej w roku 2012 obroty handlu zagranicznego krajów Unii Europejskiej z Filipinami wyniosły 9, 93 mld EUR - eksport osiągnął poziom 4,79 mld EUR (wzrost o 20,4% w porównaniu do 2011 r.), a import 5,14 mld EUR (spadek 0 19,8% w porównaniu do 2011 r.) - co w obu przypadkach stanowi 0,3% całosci obrotów UE.

Według danych statystycznych filipińskich (National Statistical Office of the Republic of Philippines) w roku 2012 wymiana handlowa z krajami UE osiągnęła poziom 13,8% całosci obrotów handlu zagranicznego - w tym eksport: 20,7% a import: 7,6%.

Głównymi pozycjami towarowymi w eksporcie z UE na Filipniy były: maszyny i urządzenia (33,3%), środki transportu (20,2%), produkty chemiczne (12,95), artykuły spożywcze (7,3%) oraz urzadzenia optyczne (4,5%).
Głównymi pozycjami towarowymi w imporcie UE z Filipin były: maszyny i urządzenia (57,2%), oleje i tłuszcze (7,1%), urządzenia optyczne (7,1%), środki transportu (5,0%) oraz wyroby przemysłu lekkiego (4,3%).

W roku 2012 głównymi partnerami handlowymi Filipin z UE tradycyjnie były: Niemcy, Niderlandy oraz Francja.

 

Na terenie Filipin realizowanych jest wiele projektów pomocowych z udziałem funduszy UE. Mają one na celu wsparcie rozwoju gospodarczego tego kraju oraz stworzenie warunków do rozwoju współpracy gospodarczej m.in. poprzez podnoszenie wiedzy wśród filipińskiego środowiska biznesowego i administracji rządowej w zakresie regulacji, procedur i zasad funkcjonowania poszczególnych sektorów unijnej gospodarki, wzrostu przejrzystości prowadzenia działalności gospodarczej na Filipinach, pomocy w implementacji i przestrzeganiu zobowiązań w zakresie współpracy gospodarczej podjętych na forum międzynarodowym, a w rezultacie, także zwiększanie dostępu do rynku filipińskiego dla producentów i towarów z UE.

 

Statystyki handlu zagranicznego UE-Filipiny w latach 2003-2012 w poniższym załączniku (wersja w j.angielskim):
Pliki do pobrania

questionnairetochambers
doc | 61.5 KB
Pobierz
trta3primera4
pdf | 2.52 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pianotwory

Marka HU HU to produkty przeznaczone dla najmłodszych fanów kolorowej i pachnącej kąpieli. Z weso...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Kule do kąpieli

Kąpiel w towarzystwie Hydrozaura to nie lada gratka dla Twojego gagatka! Wraz z dzieckiem odkryj ...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Perfumy do prania

W naszej ofercie znajdziesz produkty do prania i pielęgnacji pralki: kapsułki do prania, odkamien...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Pozostałe wyroby chemiczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert