Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDostęp do rynku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-21 16:29:48
malezja, handel, eksport, import

Malezja nie stosuje barier ograniczających lub blokujących import towarów i usług z Polski.

Od 1967 roku Malezja jest krajem-członkiem Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN. Porozumienie o współpracy pomiędzy krajami Unii Europejskiej a ASEAN zostało podpisane w 1980 roku, a w roku 2003 weszła w życie inicjatywa TREATI (The Trans- Regional EU-ASEAN Trade Initiative), której zadaniem jest ułatwianie handlu pomiędzy UE a ASEAN.

 

Główne przeszkody, na jakie napotykają polskie firmy na rynku malezyjskim, mają charakter pozataryfowy i wynikają ze specyfiki systemu społeczno gospodarczego oraz działań protekcjonistycznych administracji rządowej Malezji.

Większość przetargów nie jest dostępna dla firm pochodzących z innych państw, a w niektórych przetargach mogą brać udział jedynie firmy mające status Bumiputera (rdzenna ludność Malezji – muzułmańscy Malajowie). W takim wypadku polskie firmy muszą szukać partnerów na terenie Malezji, by dostarczać swoje produkty na ten rynek.