Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGospodarka Malezji po I kwartale 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-06-16 05:39:17
gospodarka, malezja, i kwartał, wyniki gospodarcze,

W pierwszym kwartale 2016 r. obserwowano umiarkowaną poprawę warunków gospodarczych na świecie. Lekkiemu ożywieniu w gospodarkach krajów rozwiniętych nadal towarzyszyły problemy związane z kryzysem, w tym wysokie zadłużenie i zwiększenie bezrobocia. W Azji obniżenie tempa wzrostu wynikało m.in. ze spadku eksportu. Malezja znalazła się na czwartym miejscu pod względem wzrostu PKB w regionie (za Filipinami, Chinami i Indonezją).

Produkt Krajowy Brutto Malezji wzrósł w pierwszych trzech miesiącach 2016 r. o 4,2% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Głównym źródłem tego wzrostu nadal był popyt obserwowany w sektorze prywatnym, choć coraz bardziej umiarkowany.

Stopa inflacji, mierzona wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniosła 3,4% w I kwartale br. (wzrost na skutek zmian w kosztach mieszkaniowych, cen energii elektrycznej, wody, gazu i innych paliw).

Więcej informacji w opracowaniu poniżej - do pobrania:
Pliki do pobrania

Malezja - gospodarka po I kwartale 2016
docx | 94.01 KB
Pobierz