Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGospodarka Malezji w 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-03-31 11:32:32
malezja, gospodarka, 2015

Produkt Krajowy Brutto Malezji wzrósł w IV kwartale 2015 r. o 4,5% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Głównym źródłem tego wzrostu był popyt obserwowany w sektorze prywatnym. W efekcie wzrost gospodarczy w całym roku 2015 wyniósł 5%.

W czwartym kwartale 2015 r. obserowowano umiarkowany wzrost gospodarczy na świecie. Lekkiemu ożywieniu w gospodarkach krajów rozwiniętych nadal towarzyszyły problemy związane z kryzysem, w tym wysokie zadłużenie i zwiększenie bezrobocia. W Azji Południowo-Wschodniej wzrost gospodarczy był głównie napędzany popytem krajowym, który neutralizował słabe wyniki w eksporcie. Utrzymujące się niskie ceny ropy naftowej i gazu ziemnego przełożyły się na obniżenie stopy inflacji.

Produkt Krajowy Brutto Malezji wzrósł w tym okresie o 4,5% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Głównym źródłem tego wzrostu był popyt obserwowany w sektorze prywatnym. W efekcie wzrost gospodarczy w całym roku 2015 wyniósł 5%.

Stopa inflacji, mierzona wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniosła 2,6% w IV kwartale br. Inflacja w całym 2015 r. wyniosła 2,1%.

Szczegółowe informacje w opracowaniu załączonym poniżej:
Pliki do pobrania

Malezja - gospodarka w 2015
docx | 201.8 KB
Pobierz