Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek biomasy w Malezji w 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-11-08 04:21:29
biomasa, malezja, pelety, peletyzacja, pks, palma olejowa, energetyka odnawialna, mix energetyczny, co-firing,

Rocznie wytwarza się ponad 90 mln ton biomasy suchej w Malezji, przy czym 87 mln ton, to biomasa z plamy olejowej, 2 mln ton z upraw ryżu oraz 2 mln ton z sektora drzewnego. Nadal nierozwiązanym problemem jest kwestia dostępności biomasy w związku z wysokimi kosztami transportu do miejsca ewentualnego przetwarzania.

Krajowa Strategia Malezji w zakresie Biomasy 2020 http://www.nbs2020.gov.my/, została zapoczątkowana w 2011 r., w celu dokonania oceny możliwosci wykorzystania biomasy tworzonej w kraju. Obejmuje sektor plantacji palmy olejowej, leśnictwo oraz uprawy ryżu.

Ocenia się, że najbardziej perspektywiczne dla inwestycji obszary, to rejon Bintulu oraz Sabah (Borneo), gdzie mobilizacja biomasy jest relatywnie wysoka, co obniża koszty logistyki. Zakłada się, że do 2020 r. na obszarze całej Malezji można będzie wykorzystać do celów przetwórczych około 25 mln ton suchej biomasy.

Więcej szczegółów w naszym opracowaniu poniżej - do pobrania:
Pliki do pobrania

Rynek biomasy w Malezji 2016
docx | 433.93 KB
Pobierz