Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja - rynek napojów alkoholowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-09-07 10:06:31
alkohol, piwo, wino, malezja, akcyza na alkohol, tppa

Około 75% spożywanego w Malezji alkoholu stanowi piwo, kolejne 20% alkohole wysokoprocentowe. Konsumpcja wina jest stosunkowo mała, z rosnącym trendem pośród młodego pokolenia, jednak koszt wina na lokalnym rynku stanowi istotną barierę.

Pomimo wysokich cen alkoholu oraz przewagi niepijących muzułmanów, alkohol jest w Malezji łatwo dostępny i chętnie spożywany, głównie przez Indusów (8% społeczeństwa), Chińczyków (30%), obcokrajowców i inne mniejszości niemuzułmańskie (np. Tajów, czy mieszkańców Borneo).

Poziom podatku akcyzowego w Malezji różni się w zależności od tego, czy mamy do czynienia z alkoholami importowanymi czy produkowanymi lokalnie.

Wyróżniono co najmniej 13 różnych kategorii dla produktów alkoholowych, z czego9 podkategorii dla importowanych trunków wysokoprocentowych, 7 dla win. Producenci alkoholu uznali malezyjski system podatkowy za jeden z najbardziej skomplikowanych na świecie.

Więcej informacji znajsuje się w naszym opracowaniu - do pobrania.
Pliki do pobrania

Rynek alkoholu w Malezji
doc | 337 KB
Pobierz