Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja - system transportu kolejowego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-03-09 09:14:37
malezja, transport kolejowy

Malezyjski system kolejowy jest w trakcie rozbudowy i dostosowywania do aktualnego i przyszłego zapotrzebowania na transport publiczny. Realizowane jest to zgodnie z programem rozwoju Vision 2020.

System transportu kolejowego w Malezji obejmuje linie dalekobieżne (osobowe i towarowe), naziemną kolejkę miejską (Light Rapid Transit – LRT), monorail oraz połączenie kolejowe z lotniskiem międzynarodowym w Kuala Lumpur. Sieć kolejowa pokrywa większość z 11 stanów Malezji na Półwyspie Malajskim. We wschodniej Malezji jedynie stan Sabah ma połączenia kolejowe. Sieć kolejowa jest połączona z koleją tajską i o ile koleje w Myanmar zostaną odbudowane, wówczas prawdopodobnie będa mogły być zainicjowane usługi przewozowe do tego kraju, a także do Indii i Chin.

Linie dalekobieżne (KTM West Coast Line oraz KTM East Coast Line) obsługują połączenia na Półwyspie Malajskim i są zarządzane przez firmę państwową KTMB. Długość linii kolejowych w Malezji wynosi około 2 tys. km.

 

Szczegółowe informacje w załączonym dokumencie.
Pliki do pobrania

Malezja - system transportu kolejowego
docx | 6.03 MB
Pobierz