Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja: Bariery w dostępie do rynku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2015-10-30 11:26:01
malezja, handel, bariery, 2015

Malezja pomimo otwartości gospodarki i znoszenia barier celnych stosuje stosunkowo duzo ograniczeń pozatraryfowych. Spotykamy się tez z przypadkami nierównego traktowania przedsiębiorstw zagranicznych.

Zgodnie z obecnie funkcjonującymi przepisami i zasadami krajowymi w zakresie handlu i inwestycji, Malezja stosuje preferencyjne traktowanie dla społeczności etnicznych Malajów (Bumiputra), którzy stanowią 67% ludności kraju. Ponieważ polityka ta jest stosowana powszechnie, to wpływa negatywnie na warunki prowadzenia biznesu, tworząc bariery w dostępie do rynku dyskryminujące zarówno zagranicznych przedsiębiorców i inwestorów, jak i firmy malezyjskie nieposiadające statusu Bumiputra, należące do Malezyjczyków pochodzenia chińskiego lub induskiego. Bariery te dotyczą dostępu do licencji na obrót towarami i usługami, restrykcji eksportowych, rządowych zamówień publicznych i inwestycji (dostępny tylko dla Bumiputra) czy też kampanii w mediach zachęcających konsumentów do nabywania towarów i usług malezyjskich, w domyśle - Bumiputra.

Więcej informacji w poniższym dokumencie.
Pliki do pobrania

Malezja - bariery rynkowe i nierowne traktowanie 2015
docx | 46.32 KB
Pobierz