Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja. Analiza rynkowa. Rynek kosmetyczny w Malezji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-01-22 06:14:30
analizy rynkowe

Rynek urody i zdrowia w Malezji w ostatnich latach rozwijał się bardzo intensywnie. Malezyjczycy (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) wydają ponad 1,6 mld MYR rocznie na kosmetyki (ok. 500 milionów USD w 2013 r.). Produkty do pielęgnacji skóry mają...

Rynek urody i zdrowia w Malezji w ostatnich latach rozwijał się bardzo intensywnie. Malezyjczycy (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) wydają ponad 1,6 mld MYR rocznie na kosmetyki (ok. 500 milionów USD w 2013 r.). Produkty do pielęgnacji skóry mają dominujący udział w sprzedaży kosmetyków i artykułów toaletowych, przy czym są to głównie produkty do pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz rąk.

Malezja jest krajem, gdzie rynek kosmetyków i artykułów do pielęgnacji urody i zdrowia jest rynkiem dobrze rozwiniętym, z szerokim wyborem kosmetyków praktycznie w każdej kategorii cenowej, ale także z dominującym udziałem marek kosmetyków znanych w skali światowej oraz naturalnych kosmetyków azjatyckich. Jest rynkiem, gdzie liczy się przywiązanie do marki – większość Malezyjczyków niełatwo akceptuje nowe produkty, zwłaszcza takie, które nie są intensywnie promowane w tutejszych środkach masowego przekazu.

Więcej informacji w opracowaniu poniżej (do pobrania):

 
Pliki do pobrania

Rynek kosmetyków w Malezji
docx | 60.02 KB
Pobierz
Statystyki importu kosmetyków do Malezji 2013-2014
xlsx | 57.86 KB
Pobierz