Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja. Informacja dla przedsiębiorców. Zaległe płatności i odsetki ustawowe.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-04-01 12:58:48
analizy rynkowe

W Malezji kwestie terminów zapłaty nie są ustanowione odgórnie. Zgodnie z informacjami uzyskanymi w Ministerstwie Finansów Malezji oraz Banku Centralnego Malezji, kwestie te regulowane są na podstawie umów pomiędzy stronami (podmiotami prawnymi i...

W Malezji kwestie terminów zapłaty nie są ustanowione odgórnie. Zgodnie z informacjami uzyskanymi w Ministerstwie Finansów Malezji oraz Banku Centralnego Malezji, kwestie te regulowane są na podstawie umów pomiędzy stronami (podmiotami prawnymi i fizycznymi), nie musi zachodzić bezpośrednie powiązanie ze stopami procentowymi, jest tutaj pełna dowolność.

W kwestiach rozliczeń finansowych pomiędzy przedsiębiorcami i w rozliczeniach między osobami fizycznymi, podstawą roszczeń jest treść zawartej umowy. W przypadku regresu i braku możliwości załatwienia sprawy polubownie, dalsze postępowanie toczy się przed sądem, który za podstawę przyjmuję zawartą wcześniej umowę. Sąd może orzekać o podwyższeniu kar umownych lub odsetek od zaciągniętych zobowiązań, znacznie powyżej od poziomu ustalonego w umowie, w zależności od oceny stopnia unikania zapłaty przez pozwanego.

Więcej infromacji w opracowniau poniżej - do pobrania:
Pliki do pobrania

Zaległe płatności i odsetki ustawowe - informacja dla przedsiębiorcy.
docx | 23.15 KB
Pobierz