Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFilipiny. Analiza rynkowa. Ochrona Prawa Własności Intelektualnej (IPR) na Filipinach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-04-01 12:48:57
analizy rynkowe

W ostatnich latach Filipiny podjęły znaczący wysiłek w kierunku zwalczania piractwa intelektualnego i produkcji podrobionych towarów. Wynika to z uznania faktu, że zwłaszcza w dobie globalizacji należy promować i chronić wysiłek twórczy i...

W ostatnich latach Filipiny podjęły znaczący wysiłek w kierunku zwalczania piractwa intelektualnego i produkcji podrobionych towarów. Wynika to z uznania faktu, że zwłaszcza w dobie globalizacji należy promować i chronić wysiłek twórczy i innowacyjność, jak również, że często prawa własności intelektualnej decydują o konkurencyjności przedsięwzięć biznesowych.

Stąd, kontynuacja wysiłków zmierzających do wzmocnienia prawnych i administracyjnych struktur ochrony praw, z uwzględnieniem zmieniającej się w szybkim tempie technologicznej rzeczywistości. Zwiększanie uprawnień agend kontrolnych i wykonawczych, szkolenia w sektorze prawnym dla lepszego rozumienia technicznych aspektów IPR czy akcje uświadamiające znaczenie ochrony własności intelektualnej nakierowane na rodzimy biznes, zachęcające do eksportu i globalnej konkurencyjności – to elementy strategii wzmacniania systemu ochrony własności i ochrony posiadaczy praw intelektualnych.

Pomimo tych wysiłków, niebezpieczeństwo naruszenia praw do własności intelektualnej na Filipinach jest ciągle realne i może prowadzić przedsiębiorstwa do utraty przewagi konkurencyjnej, utraty zysków czy też reputacji. Zabezpieczenie praw i – w ten sposób – zniechęcanie ewentualnych chętnych do ich łamania, jest sensownym środkiem minimalizowania szkód.

Więcej informacji znajduje się w załączony opracowaniu - do pobrania:
Pliki do pobrania

Ochrona Praw Własności Intelektualnej (IPR) na Filipinach - Przewodnik dla Przedsiębiorcy
docx | 76.1 KB
Pobierz