Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFilipiny. Analiza rynkowa: regulacje w imporcie żywności na rynek Filipin z uwględnieniem zmian od września 2014 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-09-26 11:24:52
analizy rynkowe

Zarówno żywność, jak i wszystkie produkty rolne importowane na Filipiny muszą spełniać obowiązujące w kraju przepisy w zakresie bezpieczeństwa żywności i fitosanitarne. Oznacza to, że generalnie żaden produkt nie może zostać dopuszczony do rynku...

Zarówno żywność, jak i wszystkie produkty rolne importowane na Filipiny muszą spełniać obowiązujące w kraju przepisy w zakresie bezpieczeństwa żywności i fitosanitarne. Oznacza to, że generalnie żaden produkt nie może zostać dopuszczony do rynku Filipin, o ile „…podejrzewa się, że może stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego (pośrednio, lub bezpośrednio)”. Wszystkie produkty żywnościowe, rolne, jak i rośliny, wprowadzane na rynek filipiński muszą zostać poddane procedurom sprawdzającym je pod katem skażenia szkodnikami przydatności do użytku zgodnie z przeznaczeniem.

Na Filipinach istnieją dwie główne agencje, których zadaniem jest opracowywanie i wdrażanie standardów w zakresie bezpieczeństwa żywności na Filipinach: FDA, podległe Ministerstwu Zdrowia oraz Biuro ds. standardów w zakresie produktów rolnych i rybnych (Bureau of Agriculture and Fisheries Product Standards - BAFPS), podległe Departamentowi Rolnictwa.

Więcej informacji znajduje się w opracowaniu do pobrania.
Pliki do pobrania

Regulacje w imporcie żywności na Filipiny - ze zmianami od września 2014 r.
docx | 75.17 KB
Pobierz
Rules and Regulation on the licensing of food establishment
pdf | 1.07 MB
Pobierz
Revised rules and regulation governing of prepacked food product
pdf | 674.16 KB
Pobierz
Requirments for Category 1 Imported Products
pdf | 258.88 KB
Pobierz
Reqirments for Category 1 Locally Manufactured Products and Category 2 Imported Products
pdf | 410.13 KB
Pobierz