Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Filipiny: odrzucenie projektu ustawy o zmianie wysokości podatku dochodowego

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2015-10-13 12:26:02
  podatek od dochodu, filipiny

  Rząd Filipin odrzucił projekt ustawy mającej na celu obniżenie podatku dochodowego pobieranego od osób wykazujących się stałym dochodem.

  Rząd Filipin odrzucił projekt ustawy mającej na celu obniżenie podatków płaconych przez osoby wykazujące się stałym poziomem dochodów (na etacie – fixed income earners).

  Sekretarz ds. Finansów Filipin p. Purisima, stwierdził, że nie można stwarzać zagrożeń dla równowagi finansowej państwa oraz dla pozycji kredytowej kraju poprzez wprowadzanie zapisów cząstkowych, które zmniejszyłyby w efekcie wpływy budżetowe. Zwrócił się jednocześnie do Parlamentu o pilne zajęcie się kwestią obciążeń podatkowych i systemu podatkowego w kraju, ale przy zastosowaniu podejścia holistycznego.

  Lobby biznesowe na Filipinach domaga się reformy systemu podatkowego w zakresie dostaosowania i restrukturyzacji progów podatku dochodowego dla osób fizycznych, rewaluacji progów co trzy lata na podstawie wskaźnika cen usług i towarów konsumpcyjnych (CTUK), jak również obniżenia stawek podatkowych dla osób fizycznych i prawnych. Rząd jak na razie pozostaje obojetny na te żądania.