Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFilipiny: oznaki przegrzania gospodarki wg banku ING

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-09-07 10:48:21
filipiny, gospodarka, przegrzanie, prognozy, ekonomia, 2017


Holenderski bank ING uważa, że gospodarka Filipin wskazuje na oznaki przegrzania, przy wzroście PKB na poziomie 6-7% w okresie kolejnych 5 lat.

Na koniec lipca 2017 r. poziom płynności i udzielonych przez bank kredytów nadal odzwierciedlał relatywnie silną aktywność gospodarczą. Gospodarka w I półroczu 2017 r. rozwijała się w tempie 6,4%. A ekonomiści rządowi utrzymali prognozę wzrostu na ten rok w granicach 6,5-7,5% (wobec 6,9% w 2016 r.).

Przegrzanie gospodarki następuje, kiedy podaż jest niewystarczająca w stosunku do popytu, w efekcie czego wzrastają ceny i inflacja, co nastepnie wpływa na ograniczenie konsumpcji i spowolnienie wzrostu gospodarczego.

Zgodnie z najnowszymi danymi Banku Centralnego Filipin (Bangko Sentral Ng Pilipinas – BSP) na koniec lipca 2017 r. podaż pieniądza wzrosła o 13,5% do 9,97 bn PHP, podczas gdy wartość kredytów – o 19,7% do 6,48 bn PHP.

Wg ING Bank władze monetarne w celu uniknięcia pełnego rozwiniecia się zjawiska przegrzania prawdopodobnie podniosą stopy procentowe o 25 punktów bazowych w grudniu br. , a następnie o kolejne 50 punktów bazowych w 2018 r.

Bankowi ING wtóruje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który także zwraca uwagę na ryzyko przegrzania gospodarki.

BSP jednakże uznaje, że powyższe zagrożenie nie ma miejsca, gdyż inflacja nie przekroczy średnioterminowego celu inflacyjnego, który został przewidziany w granicach 2-4%.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nowe <a href=Implanty Toruń nowoczesna stomatologia">

Nowe Implanty ...

Dobry Dentysta Toruń - Gabinet stomatologiczny Czym jest proteza w jeden dzień i dlaczego różni ...
Polska - Toruń 2022-08-05 Dodał: Marian Poręba Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę
Automatyczne <a href=Nalewarki Toruń Producent nalewarek Toruń i Maszyny rozlewnicze">

Automatyczne Nalewarki Toruń Producent nalewarek Toruń i ...

Automatyczne Nalewarki Toruń - Producent nalewarek Toruń – Maszyny rozlewnicze Maszyny rozlewnic...
Polska - Toruń 2022-08-05 Dodał: Ola Trawińska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość Toruń - Biuro rachunkowe Toruń

Czy warto zdecydować się na współpracę Biuro rachunkowe Toruń Plusów nawiązania współpracy z biu...
Polska - Toruń 2022-08-05 Dodał: Barbara Machoń Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert