Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFilipiny: nadal w czołówce ASEAN-u pomimo spowolnienia produkcji przemysłowej w lipcu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-08-08 11:17:16
filipiny, produkcja przemysłowa, pmi, wzrost, 2017


Najnowsze dane w zakresie produkcji przemysłowej na Filipinach w lipcu 2017 r., na podstawie wskaźnika Nikkei Philippines Manufacturing Purchasing Managers’ Index (PMI), wskazują, że pomimo nałożenia stanu wyjątkowego na Mindanao i spowalniającego wpływu tego działania na tempo wzrostu produkcji przemysłowej, nadal wyniki Filipin były najwyższe w regionie.

PMI wyniósł 52,8 w lipcu br. (wobec 53,9 w czerwcu br.), ale cały czas odzwierciedlał polepszenie klimatu biznesowego. Firmy odnotowały solidny wzrost produkcji i nowych zamówień, choć nieco niższy w związku ze zmniejszonym popytem zagranicznym na skutek niepewnej sytuacji na Mindanao.

Dla porównania PMI w regionie ukształtował się w następujący sposób: Wietnam – 51,7, Tajlandia – 49,6, Myanmar – 49,1, Indonezja – 48,6, Malezja – 48,3 oraz Singapur – 47,9. Liczony dla całego ASEAN obniżył się do 49,3 w lipcu br. w porównaniu do poziomu 50 w czerwcu br.

Wyniki PMI poniżej pułapu 50 wskazują na kurczenie się gospodarki.