Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja: porozumienie między Malezją, Indonezją i Tajlandią co do cen kauczuku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-07-28 07:49:04
malezja, kauczuk, ceny


Datuk Seri Mah Siew Keong, malezyjski Minister Przemysłu Plantacyjnego i Surowców poinformował, że Malezja, Tajlandia i Indonezja rozważają wprowadzenie ograniczenia produkcji kauczuku o 15% w celu utrzymania cen surowca na rynkach światowych. W dniu 15 września w Bangkoku odbędzie sie spotkanie Miedzynarodowej Trójstronnej Rady ds. Kauczuku, w której skład wchodzą właśnie te trzy państwa, podczas którego omówione zostaną środki, które nalezy podjąć w celu stabilizacji cen. Jako przykład podał kauczuk SMR20, którego cena w Malezji obniżyła się z 957,23 MYR za 1 kg w styczniu 2017 r. do 626.65 MYR za 1 kg w lipcu br.

Fluktuacja cen jest wynikiem spadku popytu na ten surowiec, szczególnie ze strony Chin – największego odbiorcy kauczuku na świecie. Stąd potrzeba kontroli podaży i propozycja redukcji produkcji kauczuku o 10-15% w stosunku do obecnego poziomu.

Kolejnym działaniem jest zwiększenie popytu w Malezji, Tajlandii i Indonezji poprzez wykorzystanie kauczuku do budowy dróg. Podczas wrześniowego spotkania zostanie opracowany projekt memorandum w tym zakresie (draft memorandum on rubberised road).

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert