Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFilipiny: ambitny cel – do 2020 r. w grupie najlepszych 20 państw w rankingu Ease of Doing Business

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-07-28 07:36:34
filipiny, konkurencyjność, cyfryzacja, automatyzacja


Rząd Filipin wyznaczył ambitny cel uplasowania kraju do 2020 r. w grupie 20 najlepszych państw pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej. Zgodnie z rankingiem przygotowywanym przez Grupę Banku Światowego - „Ease of Doing Business 2017” Filipiny aktualnie zajmują 99. pozycję. Oznacza to skok o 69 pozycji do 2020 r., tj. zaledwie w ciągu 3-4 lat. Minister Handlu i Przemysłu Ramon M. Lopez poinformował, że konieczne w tym zakresie jest podjęcie agresywnych działań przyspieszających, w tym cyfryzacja sektora rządowego i agencji włączonych w proces otwierania działalności gospodarczej i stworzenie jednej platformy działającej na zasadzie systemu „open source”, dzięki której udzielanie zezwoleń i wydawanie licencji, a także płatności będą realizowane on-line.

Prezydent Filipin Duterte obiecał skrócenie czasu rejestracji działalności gospodarczej do trzech dni. Obecnie o ile rejestracji spółki jednoosobowej w Departamencie Handlu i Przemysłu (DTI) może być zakończona w ciągu kilku minut (aplikacja mobilna), o tyle w Komisji Papierów Wartościowych zajmuje ona 16 dni.

Rząd Filipin zwrócił się o wsparcie w zakresie automatyzacji/cyfryzacji do Nowej Zelandii, która zajęła pierwsze miejsce w raporcie.

Pełen raport dostępny na stronie:

http://www.doingbusiness.org/rankings 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie Olsztyn - Agencja Reklamowa Seo-Local.pl

Firma Seo local jest agencją reklamową z Olsztyna. Specjalizujemy się głównie w projektowaniu str...
Polska - Olsztyn 2021-04-26 Dodał: Sebastian Wieczorek IT/ICT, Komputery Zobacz ofertę

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert