Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolscy przedsiębiorcy i WPHI na wystawie spożywczej IFEX Philippines 2017 w Manili

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-05-25 08:43:39
ifex 2017, manila, epbn, polska żywność, babci kuchnia, sante, mlekoma, milkada, maspex, tymbark, prezentacja, żywność ue.


W dniach 19-21 maja 2017 odbyła się w Manili, na Filipinach, najważniejsza impreza wystawiennicza w tym kraju dedykowana sektorowi HoReCa oraz branży żywności gotowej (także FMCC). Ze względu na jej znaczenie została także wybrana przez Europejską Izbę Gospodarczą na Filipinach (ECCP), jako priorytetowa dla europejskich przedsiębiorców z branży.

W ramach projektu wsparcia przedsiębiorców z Unii Europejskiej na rynku Filipin (program SEBSEAM-P), finansowanego bezpośrednio ze środków Komisji Europejskiej, zorganizowana została misja gospodarcza na Filipiny. Organizatorem był organizacja EU-Philippines Business Network, powołana w Manili przez ECCP i inne bilateralne izby gospodarcze krajów UE do obsługi projektu. Udział w misji był dofinansowany ze środków KE. Misja obejmowała udział w wystawie w pawilonie Unii Europejskiej, organizację dopasowanych spotkań B2B z importerami i dystrybutorami filipińskimi, prezentacje produktowe oraz wizyty studyjne w kilkunastu marketach spożywczych w Manili, reprezentujących różne poziomy cenowe oraz zakresy produktowe.

W misji uczestniczyły bezpośrednio firmy z Polski: Mlekoma Sp. z o.o. (proszki mleczne, śmietany, jogurty) oraz Sante SA (żywność śniadaniowa, batony, napoje, żywność dietetyczna, żywność sportowa). Pozostali uczestnicy misji pochodzili z: Belgii, Holandii, Estonii, Litwy, Francji i Hiszpanii.

Na stoisku naszego WPHI obecni byli przedstawiciele firm: Milkada Sp. z o.o. (wyroby na bazie mleka, proszki mleczne, mleko UHT, sery, jogurty) oraz Babci Kuchnia (producent polskiej żywności delikatesowej w Manili – pierogi i kiełbasy – bez konserwantów, wyłącznie na świeżych składnikach).

Prezentowaliśmy próbki i materiały następujących firm, wchodzących w skład Grupy MASPEX, nadesłane na wystawę: Tymbark SA, Kotlin Sp. z o.o. Łowicz Sp. z o.o., Lubella SA.

Jako imprezy okołowystawowe, odbyły się także: seminarium na temat żywności krajów UE (udział WPHI i Sante SA), tzw. mikser biznesowy „IFEX European Business Networking Night”, przygotowany przez ECCP i bilateralne Izby gospodarcze krajów UE na Filipinach oraz prezentacja i konkurs wiedzy o polskiej żywności z nagrodami-gadżetami ufundowanymi przez „Babci Kuchnia”.

Polska ekspozycja stanowiła największą grupę narodowościową wśród uczestników misji i została uznana za najlepszą ekspozycję Pawilonu UE. Nasze stoiska odwiedziło ponad 250 osób. WPHI i polskie firmy uczestniczyły łącznie w 47 zaplanowanych i przygotowanych spotkaniach B2B.

Potwierdziła się także teza, że wejście na rynek spożywczy Filipin jest związane z koniecznością bezpośredniego uczestnictwa w targach i wystawach. Brak wiarygodnych baz danych o firmach, system referencji kontaktów, budowa networking’u i opłat za udzielanie informacji powoduje, że dotarcie do bezpośrednich odbiorców drogą mailową lub telefoniczną nie przynosi pożądanych rezultatów. Dlatego udział w targach i prezentacja wyrobów stanowią najlepszą drogę do nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi partnerami.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "AUTOKLAWY SPOŻYWCZE"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi autoklawy przemysł...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Biotechnologia Zobacz ofertę

Przewodnik "PASTERYZACJA ŻYWNOŚCI"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży instalacyjne...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Produkty tytoniowe, Napoje alkoholowe, Pozostałe produkty spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Słodycze Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert