Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza "Internet of Things" do Malezji w dniach 24-28 lipca br.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-05-10 08:24:34
misja jest organizowana przez izbę przemysłu i handlu ue-malezja w kuala lumpur - eumcci


Misja, obejmująca także wystawę tematyczną, organizowana jest w ramach europejskiego programu wsparcia przedsiębiorców na rynku Malezji - SEBSEAM, dofinansowanego częściowo ze środków Komisji Europejskiej.

Misja i wystawa odbędą się w dniach 24-28 lipca 2017 r.

Kosz uczestnictwa obejmuje już cenę biletu lotniczego do Malezji i zakwaterowanie na miejscu.

Termin zgłoszeń upływa 12 czerwca br.

Malezja staje się obecnie drugim ośrodkiem informatycznym na obszarze Azji Południowo-Wschodniej (obok Singapuru) i czołowym graczem na obszarze dystrybucji usług IT/ICT. Ze względu na powiązanie z bazą produkcyjną i wysokim stopniem penetracji telefonii komórkowej (144 smartfony na 100 mieszkańców) kraj ten jest oceniany przez europejskich przedsiębiorców jako perspektywiczny dla rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) i Internetu Wszechrzeczy (IoE). Wielkość rynku IoT rośnie w krajach Azji i Pacyfiku o ok. 35% rocznie.

91% Malezyjczyków używa smartfonów z codziennym dostępem do internetu, przy czym rocznie dokonują zakupów on-line za pośrednictwem właśnie smartfonów o wartości ok 1.900 Euro na osobę. 

Malezja bardzo szybko rozwija w praktyce idee inteligentych domów, budynków, miast, systemów energetycznych i pomiarowych, a także monitorowania środowiska i zagrożeń.

W ostatnich dwóch latach, nastąpił skokowy wzrost inwestycji zagranicznych w branży IT w Malezji. Pojawiły się tam także spółki miejscowe polskich firm (np. Comarch, IT Kontrakt, TTMS).

Więcej szczegółów na stronach EUMCCI:

https://www.facebook.com/events/889623091180150/

http://www.eumcci.com/upcoming-events/-/events/view_event/5601