Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWyniki gospodarcze Filipin w 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-03-31 09:48:26
filipiny, wzrost gospodarczy, najwyższy wzrost w azji, budownictwo, wzrost pkb, manila, asean, inwestycje, wphi w kuala lumpur.

Wyniki gospodarcze Filipin w 2016 r. po raz kolejny okazały się najwyższe wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej. PKB zwiększyło się o 6,8% w porównaniu poprzedniego roku.

Byłto najwyższy wzrost kwartalnie notowany od trzeciego kwartału 2013 r. Filipiny utrzymały pozycję jednej z najszybciej rozwijającej się gospodarki w regionie, wyprzedzając Chiny (6,7%), Wietnam (6,2%), Indonezję (5,0%) oraz Malezję (4,2%). 

W największej jednakże mierze na PKB przełożyły się pozytywne zmiany w sektorze usług (najwyższy udział we wzroście PKB Filipin – 4,3 pp. w 2016 r.), który rozwijał się w tempie 7,5%. Wymienić tutaj należy w szczególności podsektory nieruchomości oraz pośrednictwa finansowego (wzrost odpowiednio o 9,1% i o 7,8%).

Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych ukształtował się na poziomie 7,9 mld USD,co oznacza wzrost o 40,7% w porównaniu do 2015 r. Inwestycje pochodziły głównie z Japonii, Hongkongu, Singapuru, USA i Tajwanu i były lokowane w następujących sektorach: finansei ubezpieczenia, sztuka, rozrywka i rekreacja, produkcja przemysłowa, nieruchomości oraz budownictwo. 

Więcej szczegółów w naszym opracowaniu poniżej - do pobrania:
Pliki do pobrania

Filipiny - gospodarka w 2016
docx | 379.59 KB
Pobierz