Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel zagraniczny Brunei Darussalam po III kwartale 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-03-31 09:39:58
handel zagraniczny, brunei darussalam, wymiana z zagranicą, wphi w kuala lumpur, handel,

W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2016 r. wartość eksportu towarów wyniosła 5,1 mld BND (ok. 3,7 mld USD ) i była o 24,8% niższa niż rok wcześniej.

Eksport towarów z Brunei to praktycznie eksport surowców paliwowo-energetycznych, które stanowią blisko 90% eksportu ogółem. Wahania cen ropy naftowej i gazu ziemnego (LNG) na rynkach światowych, a także ograniczenie popytu zagranicznego na te surowce wpłynęły negatywnie nie tylko na obroty handlu zagranicznego kraju, lecz także na wyniki gospodarki kraju ogółem.

Struktura importu towarów do Brunei jest bardziej zróżnicowana niż w przypadku eksportu. Główne grupy towarowe to wyroby przemysłu przetwórczego, maszyny i środki transportu oraz żywność i zwierzęta żywe (łącznie blisko 70% importu ogółem). Istotne pozycje stanowią różne paliwa mineralne i smary, produkty chemiczne i artykuły przetworzone (razem kolejne 26,2%).

Więcej informacji w naszym opracowaniu poniżej - do pobrania:
Pliki do pobrania

Brunei Darussalam - handel zagraniczny po III kw 2016
docx | 145.72 KB
Pobierz