Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMniejsze zainteresowanie przedsiębiorców nowymi inwestycjami Petronas

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-09-07 10:22:58
ropa i gaz, petronas, malezja, tajlandia, inwestycje, sarawak

Petronas zaprasza do przystąpienia do przetargu w związku z zaplanowaną na lata 2017 – 2019 budową infrastruktury morskiej służącej do wydobycia i transportu ropy naftowej na terenie Malezji.

Przy wyborze wykonawców będą preferowane przedsiębiorstwa malezyjskie, jednakże również przedsiębiorstwa zagraniczne mają możliwość składania ofert.

Przewidywano, że rozpoczęcie realizacji powyżej opisanego projektu przyczyni się do stworzenia wielu, nowych miejsc pracy (kontrakt o wartości 10 miliardów RM). Jednak biorąc pod uwagę obecną koniunkturę przytoczone liczby mogą okazać się mocno zawyżone. W związku z powyższym, reakcja inwestorów była mniej optymistyczna niż zakładano.

Analitycy z Inter-Pacific Securities Sdn Bhd wskazują, że tworzenie nowych miejsc pracy nie jest już czynnikiem decydującym przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu w sektorze ropy naftowej i gazu, zmagającym się z problemami. Jak wynika z przedstawionych danych, w ciągu ostatniego miesiąca, tylko połowa malezyjskich przedsiębiorstw w sektorze ropy naftowej i gazu odnotowała wzrost zasobów o więcej niż 1 procent. W tym samym czasie, tylko sześć na trzydzieści firm aktywnych na rynku paliwowym odnotowało wzrost zasobów o więcej niż 5 %. Szef Działu Badań Inter-Pacific Securities Sdn Bhd, Pong Teng Siew zauważa, że tworzenie nowych miejsc pracy w sektorze paliwowym jest obecnie postrzegane jako możliwość utrzymania rentowności istniejącego przedsiębiorstwa, a nie jako możliwość osiągnięcia zysków. Mniejsze zainteresowanie lokalnych przedsiębiorców w obszarze inwestycji na rynku paliwowym prowadzi do większego zaangażowania inwestorów zagranicznych.

W sierpniu 2016 r. zawarta została umowa pomiędzy Petronas a Thailand’s PTT Exploration and Production pcl oraz Kuwait Foreign Petroleum Exploration Co na eksploatację zasobów ropy naftowej w stanie Sarawak (Borneo). Podobnie w miesiącu czerwcu, nabywcą udziałów w spółce Petronas LNG 9 Sdn Bhd, o łącznej wartości 2,28 miliarda RM, został japoński inwestor JX Nippon Oil & Energy Co. Trudna sytuacja na rynku paliwowym przyczyniła się do utraty przez Malezję pozycji regionalnego lidera w wydobyciu skroplonego gazu ziemnego na rzecz Australii. Ponadto, na mocy kontraktu zawartego na okres 20 lat, Malezja zobowiązała się do importu tego surowca od australijskiej spółki Santos Ltd.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pomoc drogowa

Jesteśmy firmą, która powstała w latach 90. z połączenia pasji do pomocy ludziom i fascynacji mot...
Polska - SZCZECIN 2022-01-27 Dodał: Adam grabowski Rudy metali, Ropa naftowa i gaz ziemny, Węgiel kamienny i brunatny Zobacz ofertę

OKNA PCV

Na początek Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i estety...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Dominika Grochal Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert