Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja: pierwszy zakład recyklingu odpadów elektronicznych pochodzących z gospodarstw domowych – od czerwca 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-07-29 10:11:29
malezja, recykling, odpady elektroniczne


W czerwcu 2017 r., na Penangu, zostanie uruchomiona pierwsza w Malezji maszyna do recyklingu odpadów elektronicznych pochodzących z gospodarstw domowych. Będzie to zrealizowane przez firmę Shan Poornam Metals Sdn. Bhd. we współpracy z Departamentem Środowiska Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska. Możliwości przerobu odpadów elektronicznych to 100 tys. ton rocznie . W celu zapewnienia właściwego poziomu wsadu departament planuje otworzyć 86 centrów zbiórki ww. odpadów w całym kraju.

List intencyjny w sprawie zakupu tej maszyny został podpisany przez przedstawicieli Shan Poornam Metals oraz Andritz MeWa Gmbh z Niemiec (dostawca urządzenia), w obecości Ministra Zasobów Naturalnych i Środowiska Datuk Seri Wan Junaidi Tuanku Jaafar.