Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja: World Economic Forum on ASEAN

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-06-10 07:17:08
malezja, world economic forum


Premier Malezji Najib Tun Razak podkreślił podczas World Economic Forum on ASEAN, które odbyło się w Kuala Lumpur, że kraje ASEAN powinny dążyć do realizacji pełnej transformacji w kierunku zwiększenia swojego potencjału i przyspieszenia procesu rozwoju. Zmiany, o których wspomniał powinny dotyczyć nie tylko zasad funkcjonowania gospodarek i procedur, lecz także zwyczajów. Kraje powiązane są wzajemnie, a także z krajami spoza ugrupowania, wieloma umowami o wolnym handlu. W celu osiągnięcia pełni korzyści z tych umów konieczne jest znoszenie nie tylko barier taryfowych, lecz także poza taryfowych.

Zgodnie z raportem ONZ i Economic Research Institute for ASEAN and East Asia o ile cła uległy obniżeniu o połowę w latach 2000-2015, o tyle bariery poza taryfowe uległy potrojeniu - z 1.634 do 5.975. Stanowią one istotne ryzyko dla rozwoju planowanego ASEAN Economic Community.