Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja: niekorzystne uwarunkowania rynku nieruchomości

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-05-20 12:11:09
malezja, 2016, rynek nieruchomości


Dr Mark Mobius, Prezes Templeton Emerging Markets Group, stwierdził, że aktualnie w Malezji występują niekorzystne uwarunkowania na rynku nieruchomości w związku z nadwyżką podaży powierzchni. Ze względu na to, że finansowanie było relatywnie tanie zarówno firmy, jak i osoby prywatne rozpoczynały budowę powierzchni mieszkalnych i użytkowych. Ceny na rynku uległy już obniżeniu. Można oczekiwać, że wkrótce zostanie wstrzymana realizacja projektów budowlanych. Według Mobiusa niedostateczna uwaga została zwrócona na zrównoważony rozwój infratsruktury, w połączeniu z planowaniem urbanistycznym oraz budową mieszkań i powierzchni użytkowych. Aktualnie developerzy podejmują działania mające na celu przekierowanie się na zapotrzebowanie płynące z segmentu społeczeństwa o średnich dochodach – budowę mieszkań na tzw. każdą kieszeń („affordable housing”). Proces będzie trwał jednakże minimum 18-24 miesięcy.

Dane National Property Information Centre wskazują na spadek transakcji na rynku nieruchomości o 18% w 2015 r. w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Index odnoszący się do rynku nieruchomości na giełdzie malezyjskiej spadł także o 8,2%.