Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNagrody dla polskich wynalazców na wystawie innowacyjności ITEX 2016 w Kuala Lumpur

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-05-23 06:52:16
itex, spwir, wynalazki, innowacyjność, r&d, współpraca naukowo-techniczna, malezja

Polacy zdobyli 2 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych medali w Malezji.

Wystawa ITEX jest organizowana corocznie od 27 lat pod patronatem ważnych instytucji administracji malezyjskiej: Ministerstwa Nauki, Techniki i Innowacyjności (MOSTI), Ministerstwa Edukacji (MEM) i jego wyspecjalizowanych agencji (m.in. Malezyjskiej Agencji Własności Intelektualnej (MyIPO), Agencji Nanotechnologi, SIRIM, Agencji Badań Nuklearnych itd.) oraz Malezyjskiej Agencji Promocji Handlu Zagranicznego (MATRADE). Wystawa odbywa się pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizacji Wynalazców – IFIA (International Federation of Inventors Association) i uznawana jest za jedną z bardziej prestiżowych, światowych imprez tego typu.

Podobnie jak w latach poprzednich, ze względu na ściśle określony charakter wystawy – innowacyjność myśli i rozwiązań technicznych we wskazanych 24. dziedzinach nauki – uczestnikami wystawy były niemal wyłącznie placówki szkolnictwa zawodowego, akademickie i ośrodki naukowo-badawcze oraz stowarzyszenia wynalazcówi racjonalizatorów z: Arabii Saudyjskiej, Belgii, Egiptu, Filipin, Finlandii, Francji, Hongkongu, Indii, Indonezji, Iranu, Japonii, Korei Płd., Malezji, Niemiec, Omanu, Polski, Rumunii, Rosji, Singapuru, Szwajcarii, Tajwanu, Tajlandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Na wystawie prezentowanych było ok. 1000 nowych rozwiązań naukowo-technicznych.

W tegorocznej edycji wystawy ITEX uczestniczyła, podobnie, jak w latach wcześniejszych, misja jednostek badawczo-rozwojowych i instytucji naukowych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów – SPWIR, której przewodniczył Prezes SPWIR, prof Michał Szota.

Na polskim stoisku (SPWIR i WPHI) prezentowano 16 wynalazków opracowanych w: Politechnice Krakowskiej, Instytucie Chemii Przemysłowej z Warszawy, Instytucie Elektrotechniki z Wrocławia, Państwowym Instytucie Automatyki i Pomiarów z Warszawy, Instytucie Nafty i Gazu z Krakowa, Wojskowym Instytucie Techniki Inżynieryjnej z Wrocławia, Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, Uniwersytecie Warszawskim oraz w Zespole Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego z Jastrzębia Zdroju.

Polscy wynalazcy zdobyli 2 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych wystawy oraz liczne wyróżnienia przyznane także przez narodowe organizacje wynalazców z innych krajów, uczestniczących w wystawie ITEX 2016.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na współpracę także przy organizacji przyszłorocznej ekspozycji.

Podsumowanie ITEX przez organizatorów - jesteśmy widoczni!

https://www.youtube.com/watch?v=BURj5txjbmw