Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMalezja: nowy podmiot do promocji sektora halal

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-03-08 09:57:25
malezja, halal


W lutym 2016 r. został rozwiązany Specjalny Komitet Gabinetowy ds. Zarządzania i Rozwoju Przemysłu Halal. Zastąpiono go radą Malaysia Halal Council (MHM). Zakres kompetencji dotychczasowego komitetu zostanie podzielony między Malaysian Islamic Development Department (JAKIM) oraz Halal Industry Development Corp (HDC). Pierwszy z nich będzie koncentorwał się na certyfikacji, zarządzaniu i kwestiach powiązanych z szariatem, zaś drugi podmiot – na rozwoju i umiędzynarodowieniu przemysłu halal. Wszystkie pozostałe podmioty i agencje, aktualnie działające w ramach różnych ministerstw będą podlegały MHM.

Zgodnie z wypowiedzią wicepremiera Malezji Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi do produktów halal powinno zaliczać się nie tylko produkty żywnościowe, lecz także farmaceutyki, turystykę, usługi, bankowość i ubezpieczenia.

W związku z powyższym Ministerstwo Handlu Zagranicznego i Przemysłu oraz JAKIM opracują specjalną ustawę w sprawie MHM, która po przyjęciu przez Radę Ministrów zostanie przedłożona w parlamencie pod głosowanie.