Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowa ustawa o przedsiębiorstwach weszła w życie w Malezji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2017-03-30 04:46:07
companies act 2016, malezja, wphi kuala lumpur, kuala lumpur, ustawa o przedsiebiorstwach, zakładanie firmy w malezji, zmiany w prawie, inwestycje,

Dotychczasowa ustawa o podmiotach gospodarczych w Malezji (Companies Act 1965) została zastąpiona od początku 2017 r. Ustawą z 2016 r., której zapisy będą wchodziły w życie stopniowo. Wprowadza ona pewne ułatwienia przy zakładaniu firmy w Malezji i elektronizację procesów.

Pierwsza faza implementacji Companies Act 2016, to przepisy, obowiązujące od 31 stycznia 2017 r. Kolejne to wdrożenia zapisów Sekcji 241 dot. wymogu rejestracji sekretarzy firm w Rejestrze SSM oraz Rozdziału 8 Części III – dot. mechanizmów ratunkowych korporacji w zakresie dobrowolnych ustaleń korporacyjnych i zarządzania sądowego.

Ustawa wprowadza możliwość rejestracji podmiotu gospodarczego, gdzie jedna osoba jest jednocześnie jedynym udziałowcem i jedynym dyrektorem (dotychczas wymaganych było dwóch dyrektorów lokalnych).

Dodatkowo, spółki nie będą zobowiązane do ujawnienia swojego „authorized capital”, lecz muszą notyfikować wysokość kapitału, na którego wartość opiewają wyemitowane udziały, kapitał własny (paid-up capital), jak i zmiany w powyższych poprzez zwroty udziałów (return of allotments).

Po więcej szczegółów zapraszamy do pobrania naszego opracownia na temat najważniejszych zmian - poniżej. 

Ze względu na różnice prawa kontynentalnego oraz prawa malezyjskiego, bazującego na brytyjskim, ważniejsze akapity ustawy i ich interpretację podajemy w oryginalnym brzmieniu. Cały tekst ustawy i przepisy wykonawcze znajdują się pod linkiem: http://www.ssm.com.my/en/companies_act_2016
Pliki do pobrania

Malezja - Companies Act 2016
docx | 63.17 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert